Drukuj

SAY NO! TO DOPING - AKADEMIA PRAWDZIWYCH MISTRZÓW

Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu wspiera inicjatywę Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie dotyczącej antydopingowej kampanii edukacyjnej pod hasłem „SAY NO! TO DOPING – AKADEMIA PRAWDZIWYCH MISTRZÓW”. Proponowany model antydopingowej edukacji wykorzystuje szeroko dostępne narzędzia internetowe, przez co daje możliwość przekazania informacji do wszystkich środowisk sportowych. Wśród osób, które poparły kampanię i oficjalnie przyjęły rolę ambasadora są znakomici byli i obecni polscy sportowcy: Katarzyna Skowrońska–Dolata, Luiza Złotkowska, Katarzyna Rogowiec, Tomasz Kucharski, Robert Korzeniowski, Paweł Korzeniowski, Paweł Zygmunt, Marcin Lijewski i Tomasz Majewski.

 

Program adresowany jest szczególnie do młodych zawodników i ich trenerów, ale uczestniczyć w nim może oczywiście każda inna osoba zainteresowana zagadnieniami walki z dopingiem. Aby móc skorzystać z serwisu należy się tylko zarejestrować na platformie http://saynotodoping.antydoping.pl/ i czekać na wysyłane raz w tygodniu drogą mailową różnotematyczne lekcje. Aby mogły one dotrzeć do jak największej liczby zawodników i trenerów niezbędna jest współpraca z polskimi związkami sportowymi i innymi podmiotami sportowymi, które dysponują kontaktami z okręgowymi związkami, sztabami szkoleniowymi oraz z samymi zawodnikami. Do korzystania z programu zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką, szczególnie zawodników.

msitur      171dcb43f9e1ec5f1d69054d2e1bf253      49ee2ed71263f861e920ca7438b2a544    918af8c200d9f3579d32073298e218ca           head logo